nişastasız pirinç pilavı pişirme süresi


Nişastasız pirinç pilavı pişirme süresi? Nişastasız pirinç pilavı tencerede, pilav pişirme ısısında 20 dakikada pişer. Telaş yok, tarifini bulursanız eğer; bundan böyle, pirinç pilavınızı tane tane sayarak yiyeceksiniz.Yok daha neler! demeyin. Nişastasız pirinç pilavı, her çeşit pirinçle yapılır. Bu pilavı yapmak için usta olmanız gerekmez.

Nişastasız pirinç pilavı nedir? Şeflerden birinin hanımı fazla pişmiş pirinç pilavı, şef ise normal pilavı severmiş. Bu iki insan, pilav konusunda ortak noktada buluşamadıklarından evlerinde hiç pirinç pilavı pişmezmiş. Bu konu mesleğinden dolayı, şefin derdi olmuş.

Kendi kendine bu sorunu çözmek için söz vermiş. Sözünü yerine getirmek adına çok mesai harcamış ve sonunda eşinin ve kendinin yiyebileceği tat ve lezzette pirinç pilavını icat etmiş. Yaptığı bu pilava isim vermek istemiş ve adını nişastasız pirinç pilavı koymuş.

İster inanın, ister inanmayın. Bu pilav tarifi dünyada bir ilk, şefler bu güne kadar nasıl düşünmemişler hayret. Bu pilavın tarifiyle pilav pişirmek derdiniz olmayacak, pilav lapa oldu, yok tane tane olmadı gibi sözleri unutacaksınız. Yakında bu pilavın tarifi bir yerlerden çıkar, linkini veririm.
İşte linki Tıkla

Resimde gördüğünüz pilav, şefin icat ettiği tarifle; Osmancık pirinci, zeytinyağı, çeşme suyu ve tuz kullanılarak pişirildi.